Orar si Taxe

Grupa Mica08:00 - 18:001390Ron/luna

Un program exceptional pentru copilul tau!

• 3 mese/ zi
  • activitati curiculare si extracuriculare
  • supraveghere video permanenta
Grupa Mare8:00 - 18:001390Ron/luna

Un program exceptional pentru copilul tau!

• 3 mese/ zi
  • activitati curiculare si extracuriculare
  • supraveghere video permanenta

Nu te-ai decis inca?

Lasati-ne sa va demonstram ca suntem ALTFEL, Gradinita Disney este locul pe care copilasii il vor indragi de la inceput, locul unde vor descoperi MAGIA COPILARIEI. Aici deghizam totul in joc, aventura, mister, dam frau liber imaginatie, ii dam copilului tau un prezent minunat ce va ramane o amintire memorabila si il invatam sa priveasca inainte cu fruntea sus.

Impreuna cu dumneavoastra si in functie de personalitatea copilului, se stabileste un program personalizat si individual de acomodare.
Copiii trebuie tratati cu o atentie speciala, cu multa rabdare si afectiune, deoarece pentru majoritatea este prima intalnire cu un mediu nou, complet diferit de cel familial. Ei trebuie sa socializeze in prima etapa cu educatoarea, apoi cu ceilalti copii din grupa si din gradinita. Este un proces care necesita timp si o buna comunicare intre familie si institutie.

Abordarea noastra in lucrul cu cei mici este una activa si creativa. Programul zilnic reprezinta o imbinare eficienta si armonioasa intre perioadele de joc si cele de invatare, acestea din urma apeland si ele insa la imaginatia si latura ludica a copiilor.
Ansamblul activitatilor pe care le desfasuram cu copiii urmareste punctele esentiale si obligatorii in procesul educativ al prescolarilor. Acestea sunt:
– Comunicare, limba si limbaj;
– Dezvoltare socio-emotionala;
– Gandire logico-matematica;
– Dezvoltare fizica;
– Dezvoltarea creativitatii;
– Stiinta.

Gradinita noastra este :

• unitate Acreditata de catre A.R.A.C.I.P
  • unitate autorizata ISU
  • unitate autorizata DSV SI DSVSAS
  • personal calificat titularizat prin concurs I.S.J Sibiu
  • bucatarie proprie cu personal calificat
  • supraveghere video
  • asistenta medicala
  • dotare moderna si copleta
  • spatiu de joaca exterior dotat cu aparate de joaca Kettler

Programul educational este completat de cadre didactice pentru:

• limbi straine :germana si engleza
  • balet, dansuri, pian

Activitatile educationale se desfasoara in incinta gradinitei, cu exceptia cursurilor de inot si ski

Abordarea noastra

Distractie
Studiu
Joaca
Creativitate

Tarâmul de poveste în care copiii sunt formaţi, pregătiţi pentru şcoală, este oaza de linişte, voie bună, locul în care se experimentează lucruri noi. Aici preşcolarii vor descoperi că învăţarea este amuzantă, construind în acelaşi timp relaţii solide cu ceilalţi copii şi cu educatorii – partenerii dumneavoastră în educaţia lor.